Nuoširdus ir šiltas pokalbis su Agne apie moters duotybę - kūną

Būti moterimi yra nuostabu! Šis suvokimas tampa akivaizdus, kai pažįstame savo duotybes, prigimtį, talentus ir išmokstame jais naudotis gyvenime. Pasirodo, vienas iš talentų, kurį turi kiekviena moteris, yra kūnas. Taip, tai tas su mumis nuolat gyvenantis gyvūnėlis, kuriam taip pat reikalingas dėmesys ir kuriame slypi daug įvairių stulbinančių resursų. Paprašėme Agnės Švagždytės apie tai pasidalinti plačiau.


Agne, ką tau reiškia pasakymas „kūnas yra mano talentas“? Kodėl kūnas yra moters talentas?

Galbūt todėl, kad jis mus labai daug kuo apdovanoja. Jeigu išmokstame jo klausyti ir jausti, jis mums atsidėkoja įvairiais malonumais ir plačia pojūčių amplitude, taip pat ir intuicija, kuri, mano nuomone, yra labai glaudžiai susijusi. Taigi kūnas gali tapti instrumentu. Jeigu įsiklausome į jo siunčiamus signalus, jie gali mums padėti susiorientuoti ir atvesti į tą vietą, kur jaučiamės natūraliausiai. Intuicijos dėka galime patekti į tokį įvykių srautą, kuris tiesiausiu ir trumpiausiu keliu mus nuves ten, kur turime būti.
Jausti kūną ir atkreipti į jį dėmesį labai svarbu.  Žmonės dažnai sako, jeigu nieko nejaučiu, vadinasi esu sveikas. Iš tikrųjų, kai pradedame ilgiau stebėti savo kūno pojūčius, tampa pastebimi tiek realiai vykstantys sveikatos procesai, tiek ir kitokie įdomūs dalykai. Kad kūnas taptų talentu, jį būtina pamatyti kitaip ir pakeisti savo požiūrį į jį. Pirmiausia jis yra gyvas ir kilęs iš gamtos, kaip ir kiti žvėriukai. Svarbu, kad mes jį jaustumėme ne kaip miesto džiunglių gyventoją, o kaip tikrų laukinių džiunglių gyvūną. Kūnas turi savo individualius poreikius, kuriuos dažnai ignoruojame, stengiamės negirdėti. Jeigu išgirstame, galvojame, kad su mumis kažkas negerai.

Ar tavo požiūris į kūną visada toks buvo?

Kol nesimokiau Moters Magijos Mokykloje, mano požiūris į kūną buvo joks, labiau prietaringas ar iš bendro žinojimo. Tikrai tuo metu negalvojau apie kūną kaip talentą. Moters Magijos Mokykloje atradau jį visiškai naujai. Suvokiau, kaip gera ir malonu turėti kūną, jame būti. Labiausiai stebino, kad tai buvo visiškai natūralu. Jaučiausi tarsi iš skrynios traukčiau pažįstamus dalykus, apie kuriuos seniai pamiršau arba iš viso net nežinojau ir nemokėjau įvardinti. Patyriau, kad kūnas yra ir malonumų, ir sveikatos, ir energijos, ir džiaugsmo šaltinis. Visa tai yra manyje ir aš galiu tuo naudotis. Iš tikrųjų moteriai nereikia nieko naujo išmokti. Jai tiesiog savyje reikia atrasti tai, kas jau yra. Iš tiesų džiugina, kad Moters Magijos Mokykloje yra kreipiamas dėmesys į kūno natūralumą. Aš, kaip dauguma moterų, išmokau priimti ir mylėti savo kūną tokį, koks jis yra. Atsikračiau įvairių kompleksų, nes pamačiau jį visai kitaip. Patyriau savo kūną kaip nuostabų ir teikiantį daug džiaugsmo.

Kur ir kaip panaudojai savo kūno teikiamus resursus?

Daug davė praktikos, skirtos ne tik naudoti užsiėmimų metu, bet ir skatinančios ieškoti bei tyrinėti realiam gyvenime. Nuostabu, kad galima įnešti daugiau sąmoningumo ir staiga savo kasdieniniuose įvykiuose pradėti kitaip jaustis, būti energijos pertekliuje. Tai mane motyvuoja labiausiai. Anksčiau maniau esanti tingi, truputį paniurusi, melancholiška ir staiga įprastose situacijose pastebėjau, kad galiu būti visiškai kitokia. Tereikia pasinaudoti tam tikrais „raktais“. Iš tikrųjų galima turėti daug energijos, tik reikia mokėti įjungti šį resursą ir išmokti juo naudotis gyvenime.

Kaip pasikeitė gyvenimas, kai atradai, kad kūnas yra tavo talentas?

Kai pradėjau mokintis Moters Magijos Mokykloje, atradau, kad kūnas yra mano duotybė. Supratau, jog labai mėgstu liesti, patinka kūniški pojūčiai ir tokiu būdu visai netikėtai atradau naują specialybę. Pradėjau daryti masažus. Tai ir buvo pagrindinis virsmas, kai kūnas tapo mano talentu. Pradėjau tiesiogiai juo naudotis. Suteikdama kitiems atsipalaidavimą ir prisidėdama prie jų fizinės būklės pagerinimo, tuo pačiu padėjau ir sau, dar labiau pažinau savo kūną per prisilietimą bei darbą su kitais kūnais. Juk neišvengiamai, jeigu noriu, kad pas mane atėjęs žmogus atsipalaiduotų, visų pirma privalau tai padaryti pati. Jeigu esu įsitempusi, kitas kūnas tai jaučia.Galbūt įvyko pokyčių ir santykiuose atradus kitokį ryšį su savo kūnu?

Santykiai absoliučiai pasikeitė. Anksčiau kompleksuodavau dėl savo kūno, jame kaupėsi daug įvairių įtampų. Kai išmokau jį priimti tapo daug lengviau atsiverti prieš kitą žmogų, supratau, kad mylimasis galbūt net nežiūri taip vertinančiai kaip aš pati. Antri Moters Magijos Mokyklos metai yra skirti erotikai. Tai buvo nuostabus kursas, kuris gydė mano žaizdas, seksualines traumas, labai giliai susijusias su saviverte. Iki tol intymiame gyvenime patirdavau nemažai įtampos, kuri buvo visiškai neįsisąmoninta. Moters Magijos Mokykloje sužinojau apie jos prigimtį, iš kur ji kyla, be to, įvairių praktikų dėka išmokau pašalinti blokus, kurie man trukdė. Intymus gyvenimas absoliučiai pasikeitė. Išmokau mėgautis savo kūnu, natūraliu jo orgazmiškumu. Kai moteris atsipalaiduoja, neišvengiamai tai įvyksta ir su šalia esančiu vyru. Tarp jų atsiranda natūralus energijos tekėjimas, buvimas. Santykiai keičiasi tiesiog neatpažįstamai. 

Kokia tavo žinutė ir palinkėjimas kitoms moterims?

Linkiu visoms moterims mylėti save. Meilė sau nėra vien tik poreikių tenkinimas, kai nusiperki dar vieną gražų drabužį ar išvyksti į dar vieną kelionę. Tikroji meilė sau pirmiausia gimsta iš gilaus savęs pažinimo ir priėmimo. Kai moteris vertina savo unikalumą, ji nustoja reikalauti iš savęs būti kitokia. Gyvenime atsiveria nauji keliai, įvykiai, situacijos, kasdienybė prisipildo spalvų. Linkiu kiekvienai moteriai mylėti, atrasti save ir džiaugtis savo nuostabiais moteriškais talentais. Juk moteris yra gausiai apdovanota ir savo prigimties dėka ji gali šį pasaulį padaryti dar gražesniu, geresniu, labiau mylinčiu. Iš tikrųjų visa tai prasidės tada, kai moterys pradės mylėti save.
 
Štai kiek daug galimybių atsiveria vien jau turint ir naudojantis savo talentu kūnu. Pagrindinis Agnės patarimas kasdienai – kuo dažniau jauskite ir stebėkite savo kūną. Galima pradėti nuo pėdų, delnų pojūčių ir, toliau tęsiant, dėmesiu apimti vis daugiau vientiso kūno. Darykite šią praktiką kuo dažniau valgydamos, sportuodamos, bendraudamos, keliaudamos į darbą. Kartu stebėkite, kaip viduje po truputį ir vis dažniau atsiranda ramybės, stabilumo jausmas. Juk jausti kūną yra nuostabu! Nuoširdžiai dėkojame Agnei už šiltą ir jaukų pokalbį.

Interviu parengė Emily Bee

- Į dienoraštį -