Pažintis: Andrė Pabarčiūtė sako, kad visai paprasta susikurti gyvenimą, kuriame būtume laimingi

Susipažinkime su Moters Magijos Mokyklos įkūrėja, vadove Andre Pabarčiūte. Straipsnis iš žurnalo ''Ji''
. Tekstas L. Grinkevičienės

"Raktą į sėkmę turime kiekvienas, bet ne visi žinome, kurias duris reikia atrakinti. Dvasinio tobulėjimo paieškos mane atvedė prie tų durų, kurias dabar padedu atrasti kitiems žmonėm", – sako atlikėja, kompozitorė, emocinio intelekto lavinimo instruktorė Andrė Pabarčiūtė.
 
Kas džiazo atlikėją, performansų kūrėją, kompozitorę paskatino tapti ir emocinio intelekto instruktore?

Įvairiomis asmenybės augimo metodikomis domiuosi nuo paauglystės, trylikos metų. Mane visada traukė pažinti žmogaus galimybes. Suvokti, kas padeda atsiskleisti, rasti gyvenimo prasmę, pilnatvę ir išreikšti save. Visada jaučiau, kad žmogus yra neribotas, begalinis, turintis daugybę talentų, apie kuriuos nė nenutuokė ir kurie gali jį padaryti laimingą. Ši nuojauta ir atvedė mane į emocinio intelekto (EQ) lavinimo kursus, kuriuos vedė Rimvydas Židžiūnas. Jie iš esmės pakeitė mano gyvenimą. Tai buvo neįkainojamų atradimų laikas!

Ką jums suteikė šie kursai?

Kursai man padėjo atrasti neišnaudotos energijos perteklių, džiaugsmo ir motyvacijos kurti tokį gyvenimą, kuris visiškai atitiktų mano duotybes ir norus. Užmezgiau tvirtą ryšį su savuoju „aš“, pradėjau profesionaliai naudotis intuicijos ir empatijos galia. Išmokau būti savo emocijų ir motyvacijos šeimininkė. Neįmanoma trumpai nusakyti tų nuostabių dalykų, kuriuos patyriau lankydama šiuos kursus. Įgytas žinias pradėjau sėkmingai taikyti muzikos, asmeninio gyvenimo srityse ir taip buvau įkvėpta rezultatų, kad nutariau tapti emocinio intelekto lavinimo instruktore. Turiu didelį pedagoginį talentą ir galiu padėti žmonėms išmokti to, ką moku pati. Į mano vedamus kursus ėmė rinktis daug moterų, kurios norėjo tobulėti, tad pamažu įvairūs trumpi seminarai išaugo į trejų metų „Moters magijos mokyklą“, kuri sėkmingai veikia jau penktus metus.

Esate labai jauna, bet turite tiek daug žinių ir patirties...


Esu sertifikuota emocinio intelekto lavinimo instruktorė. Nuolat keliauju ir dalyvauju įvairiuose asmeninio tobulėjimo mokymuose užsienyje. Emocinio intelekto kursus vedu jau septintus metus, pas pasaulinio lygio specialistus praktikavau tantros, dao technikas. Muzikoje profesionaliai tobulėju jau dvidešimt metų.
Branda, mano manymu, nebūtinai susijusi su amžiumi. Veikiau su noru atskleisti savo potencialą, išreikšti save, su gebėjimu nuolat mokytis ir keistis.

Ar nesudėtinga jūsų seminaruose įgytas žinias pritaikyti gyvenime? Kaip jums pačiai sekasi tai daryti?

Tai nesudėtinga ir labai įkvepia. Iš mano gyvenimo dingo kasdienybė – pradėjau gyventi be galo įdomiai. Mane supa tik mylimi žmonės, su jais nėra jokių konfliktų, tik absoliutus palaikymas, meilė, darnūs santykiai. Gyvenu svajonių namuose su svajonių žmogumi, ir mūsų santykiai – svajonių. Esu savo laiko ir galimybių šeimininkė. Gyvenime užsiimu tik ta veikla, kuri man prasminga, įdomi ir kuri labiausiai atskleidžia mano talentus, dėl to pritraukiu sėkmę. Tai man padėjo sukurti unikalų muzikinį stilių, muzikinius klipus: moterišką muziką, kuri perduoda erotišką, jausmingą moters vidinį pasaulį.

Sakote, gyvenime problemų nėra, tik augimas. Jūsų nuomone, kiekvienas išbandymas yra pamoka ir galimybė tobulėti?

Taip, problemų nėra, yra tik užduotys, pamokos, kurias turime išmokti. Ir tai lengviausia padaryti visapusiškai tobulėjant. Labai daug lemia žmogaus požiūris, kurį ypač praplečia dvasinio ir emocinio intelekto lavinimas. Tada imi matyti savo galimybes naujai, pradedi aiškiai suvokti savo gyvenimo įvykių priežastis ir pasekmes. Visa tai padeda įgyti gebėjimų daryti įtaką savo gyvenimui ir kurti jį darnoje su savimi ir aplinka, kuriame gali išreikšti save ir būti laimingi.

Kaip paprastai paaiškintumėte, kas yra dvasinis ir emocinis intelektas, ką jis lemia?

Dvasinis intelektas – tai gebėjimas darniai, veiksmingai ir išmintingai spręsti savo gyvenimo užduotis. 
Emocinis intelektas – gebėjimas profesionaliai orientuotis savo emocijose, jausmuose. Daryti įtaką savijautai. Tai absoliučiai naudinga visais gyvenimo atvejais. Pavyzdžiui, santykiuose jis padeda greitai transformuoti neigiamas emocijas į teigiamas, nusiraminti. Tai naudinga ir socialiniame gyvenime: visada gali turėti tiek motyvacijos ir energijos, kiek reikia siekiant tikslų. Gerėja darbo rezultatai, nes gali susikurti tokią savijautą, kokios nori. Taip pat tai yra gebėjimas giliai jausti ne tik save, bet ir kitą žmogų. O tai labai svarbu norint palaikyti harmoningus santykius su aplinkiniais.

Mokote žmones matyti daugiau spalvų nei juoda ir balta?


Daugelis nemokame mėgautis gyvenimu, savimi... Mėgavimąsi savimi ir gyvenimu suvokiu ne kaip vartojimą, o kaip kūrybą, kaip visapusišką atsiskleidimą, savęs pažinimą. Tada lengva atrasti harmoningą gyvenimo būdą, kuris kuria, o ne griauna tave ir tavo aplinką. Tai sukelia begalinį gyvenimo ir būties džiaugsmą.
Mano manymu, nuostabu, kai atsiveria visi penki mums žinomi pojūčiai: rega, klausa, skonis, lytėjimas, uoslė ir šeštasis pojūtis – intuicija. Visi šie pojūčiai yra prigimtinė žmogaus duotybė. Kai juos atskleidžiame ir laviname, pasaulis tampa ryškesnis, skanesnis, kvapesnis, įdomesnis ir džiaugsmingesnis. Atsiranda tarsi visos vaivorykštės spalvos.

Padedate moterims atskleisti savąją prigimtį. Kokia ji?


Moteriškoji prigimtis skiriasi nuo vyriškosios. Moterys apdovanotos ypatinga intuicija, gebėjimu mylėti, atleisti, kurti gyvus santykius, grožį. Moteris iš prigimties turi gyvybinės energijos perteklių. Jei pažįsta save, atsiskleidžia visa, kas jai duota, ir gyvena pagal savo moteriškosios prigimties dėsnius, tampa laimingesnė, žydinti, džiaugsminga ir jauna.
Deja, daug šiuolaikinių moterų nežino apie savo unikalius prigimties talentus ir pasąmoningai gyvena pagal vyriškosios prigimties dėsnius. Kopijuoja vyrų elgseną, mąstymą, todėl nesijaučia visiškai laimingos. Labai svarbu yra pažinti save ir gyventi gyvenimą, kuris atitinka tave!

Jūs koncertuojate, vedate kursus, kuriate... Kaip visur spėjate?


Gyvenu labai aktyviai: per vieną dieną išgyvenu ir nuveikiu tiek, kiek anksčiau vos pavykdavo per savaitę. Dėl to kartais apima jausmas, tarsi jau būčiau nugyvenusi vieno žmogaus gyvenimą (šypsosi). Įvairios praktikos man padėjo išmokti naudotis gyvybine energija, kurios nepristingu kiaurą parą. Jos turiu tiek, kiek man reikia, todėl galiu įgyvendinti viską, ką noriu. Esu žvalios, džiaugsmingos nuotaikos, dėl to viską lengva ir smagu daryti.
Tiesa, dar mėgstu sportuoti, judėti, šokti. Kiekvieną rytą darau mankštą, kurioje dera ir fizinis judėjimas, lankstumo pratimai, ir meditacija. Tai mane nuostabiai nuteikia visai dienai. Kiekviena moteris turėtų atrasti savo sporto ar judesio rūšį, nes kiekvienos kūnas unikalus. Man asmeniškai patinka pilatesas, modernusis šokis, bėgiojimas, improvizacinio meditacinio judesio praktikos. Visada skatinu moteris daugiau judėti, šokti, nes tai teigiamai veikia ne tik fizinę, bet ir emocinę bei intelektinę savijautą.

Ką pasakytume toms, kurios verkšlena ir nieko nekeičia?


Laimė, mano supratimu, tai – galimybė būti savimi, atskleisti save, atrasti pašaukimą ir atlikti savo misiją šiame gyvenime. Gera tapti unikalia kūrėja savo unikalaus gyvenimo, kuriame dera kūrybiškas profesinis, harmonijos kupinas asmeninis ir intymusis gyvenimas, atskleidžiantis ekstazės ir malonumų pasaulį.
Mano palinkėjimas – rasti laiko sau, pažinti save, atrasti savo talentus, tobulėti ir gyventi taip, kaip iš tikrųjų norisi! Tai įmanoma, to galima išmokti. Man tai pavyko.

- Į dienoraštį -